TAŞIN YÜZEYE UYGULANIŞI

Dekoratif iç ve Dış Cephe Kaplama Taşları doğal taşların kopyalanması ile elde edilen, zengin renk ve doku seçenekleriyle kaliteli ve ekonomiktir. Dekoratif taşları diğer taşlardan ayıran en belirgin özellikleri kolay uygulanması, 1 m² de 35 – 40 kg. ağırlığı sayesinde taşıma kolaylığı ve yapıları asgari oranda yük getirmesidir. Aşağıdaki talimatların aynen uygulanması, yapılarınıza muhteşem bir görüntü kazandırarak yapılarınıza değer katar.

TAŞ MİKTARININ BELİRLENMESİ Uygulama yapılacak yüzeyin alanını bulmak için, yüzeyin uzunluğu ve yüksekliği ölçülerek bu değerleri birbiri ile çarpmanız gerekir. Çıkan sonuca fire payınıda düşünerek % 3-5 ilave etmeniz doğru olacaktır. Eğer, ölçü aldığınız yüzeylerde kapı, pencere vs. boşluklar var ise bu boş alanlarında ölçümlerini alarak toplam alandan çıkarmanız gerekmektedir.

YÜZEYİN HAZIRLANIŞI A- Tuğla, beton ve sıvalı yüzeylere ürünleri direkt olarak uygulanmaktadır. Eğer beton boyalı ve pürüzsüz beton işe çekiç ve benzeri aletlerle çeltiklemek gerekmektedir. B- Ahşap, Betopan, Alçıpan, Metal, Polistren Levha yüzeylere ürünlerimizi yapıştırmadan önce, rabisteli veya duvar filesi gergin olarak çekildikten sonra, üstüne yapıştırıcı ile sıvama yapılır. Kuruduktan sonra ürünleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

YAPIŞTIRMA MALZEMELERİNİ HAZIRLANIŞI Ürünlerimizi seramik yapıştırıcısı veya milkum-çimento karışımı hazırlayarak yüzeye monte edebilirsiniz. Not: Harcınız koyu krem halini alana kadar su ilave ediniz.

TAŞLARIN YAPIŞTIRILMASI

A- Ürünleri Müşterilerimize paletler halinde ve kutulu boyut, renk dağılımı yapılmış şekildedir.

B-Taşları yapıştırmadan önce çok sıcak havalarda duvarı ıslatmayı unutmayın. Aynı işlemi ürünlerin arka yüzeyleri için tekrarlayın. Harcı 1 -1,5 cm kalınlığımda duvara sürün. Süreceğiniz harcın 1 m² yi geçmemesine özen gösterin. Aksi taktirde harç kurumaya başlar ve zamanla taşların düşmesine sebep olur.

C- Her taşı koyduktan sonra su terazisi ile kontrol etmeyi unutmayın. Not: Kesilen veya kırılan parçalan, uygulama yaparken kullanabilirsiniz. Bu yüzden küçük parçaları iş bitimine kadar atmayınız.

D- Taşların yüzeyine harç gelmemesine özen gösteriniz. Gelmesi halinde harç biraz kuruduktan sonra kuru bir fırça ile temizleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir